Городоцька районна рада

МЕНЮ

***

Курорт Сатанів

Селище Сатанів і курортна зона

Гордістю району є селище міського типу Сатанів, історія якого сягає в сиву давнину. Статус містечка він отримав ще в 1443 році, а в 1444 році – магдебурське право. З історичних пам’яток до цього часу збереглися Свято-Троїцький монастир ХVІ-ХVІІст., який тепер реставровано, синагога ХVІ ст., костьол 1561 року. В Сатанові працює цукровий завод, побудований в 1899 році, плодоконсервний завод, комунальні, шляхові організації, автопідприємство, міська лікарня, школа, заклади культури.
Але особливого розвитку селище почало набувати з 1965 року, коли тут в результаті геологорозвідувальних робіт в долині р. Збруч було відкрито мінеральну воду. При пошуках нафти із свердловини вдарив потужний 150-метровий фонтан води із специфічним запахом.
Згодом спеціалісти Одеського науково-дослідного інституту курортології отримали результат: - Сатанівська мінеральна вода за своїм хімічним складом і лікувальними властивостями схожа із трускавецькою “Нафтусею”.
В 1985 році в експлуатацію було введено санаторій “Товтри” на 500 пацієнтів.
Сьогодні тут розвинута потужна курортно-санаторна зона з десятками пансіонатів, баз відпочинку тощо (“Збруч”, “Лазуровий берег”, “Берізка”, “Хмельницькоблавтодор”, “Чернігівський зв’язківець” та багато інших відомих баз відпочинку і оздоровлення в т.ч. для дітей). Цю територію по-праву названо “Сатанівська Швейцарія”.
В перспективі курортополіс “Сатанів” зможе обслуговувати до 15 тисяч чоловік щорічно. В цьому - велике майбутнє Городоцького району.
Селище міського типу Сатанів розташоване на лівому березі р. Збруч, в західній частині району.
В списку історично населених місць України відзначено, що селище Сатанів засноване на початку ХV ст. В 1404 р. польський король Володислав ІІ (він же литовський князь Ягайло, який женився на польській королеві Ядвізі) подарував його разом з навколишніми селами шляхтичеві Петру Шафранцю, а вже в 1443 році Сатанів дістав статус містечка. В 1641 році йому було надано магдебурське право, що стало поштовхом для розвитку торговельного і культурного розвитку містечка.
В різні роки тут побували видатні історичні особи України Богдан Хмельницький і Устим Кармалюк, а Росії – Петро Перший.
З 1926 по 1957 роки Сатанів був районним центром, що свідчить про його економічний і культурний розвиток.
Особливого значення смт. Сатанів набув тоді коли тут, в 1965 році було відкрито унікальні родовища мінеральних вод, які за своїми лікувальними властивостями не поступаються всесвітньо відомій трускавецькій „Нафтусі”, яка рекомендована хворим нирок і печінки, виводить з організму пісок і камінні утворення.
Є розвідані запаси хлоридно-натрієво-бромної води. Ступінь її мінералізації становить 38 проміле. По-суті, це розсоли, які надзвичайно ефективні при лікуванні опорно-рухового апарату людини, шлункових, нервових та інших захворюваннях.
Селище Сатанів внесене до реєстру курортів України.
Поблизу селища Сатанів з 1985 року діє санаторій „Товтри” на 500 пацієнтів, пансіонат „Збруч” на 120 чоловік, ще понад 10 баз відпочинку і лікувально-оздоровчих комплексів.
Всі вони працюють, використовуючи властивості мінеральної води типу „Нафтуся”.
В перспективі курортополіс „Сатанів” зможе обслуговувати до 15 тисяч чоловік щорічно. В цьому велике майбутнє Городоччини.
Крім того у Сатанові є багато пам’яток історії, куди спрямовуються екскурсії туристів і відпочиваючих. До них належать:
- Сатанівський замок ХІV-ХVІІ ст.
- Троїцький монастир ХVІ-ХVІІІ ст.
- Троїцька церква 1654 року
- Синагога 1514-1532 року
- Келії із дзвіницею 1654 року
- В’їзна брама ХVІІ ст.
- Статус Скорботи часів Богдана Хмельницького.
Головна проблема прискореного розвитку курортної зони в газифікації Сатанова, навколишніх сіл, санаторіїв, курортів, баз відпочинку, оздоровчих комплексів.
При вкладенні сюди інвестицій спільну вигоду мали б польська і українська сторон

Галерея

Курортний Сатанів

Санаторій ТОВТРИ Санаторій ТОВТРИ Санаторій Aqua Vita Реабілітаційний центр УМВС Санаторій ЗБРУЧ Оздоровчий комплекс ПОДІЛЛЯ Санаторно-лікувальний комплекс Перлина Поділля

Санаторій ТОВТРИ Санаторій ТОВТРИ Aqua Vita Реабілітаційний центр УМВС Санаторій ЗБРУЧ Оздоровчий комплекс ПОДІЛЛЯ Перлина Поділля

Санаторій БЕРІЗКА Бювет з мінеральною водою Бювет з мінеральною водою Курорт Сананів Водопад Джерело Перлина Поділля

Свято-Троїцький монастир XVI-XVIII ст. Свято-Троїцький монастир Свято-Троїцький монастир Свято-Троїцький монастир Курорт Сананів Замок XV-XVI ст. Синагога XVI ст.


!!! Городоцька районна рада, 32000, Хмельницька область, м. Городок, вул. Шевченка, 20, тел. 3-28-17, факс 3-10-64, web-сайт : www.rgorodok.km.ua, E-mail : rayrada2011@gmail.com !!!

З різних питань звертатися по E-mail: rayrada2011@gmail.com О.П.Зелінська
Сайт створений в 2008 році. Web-дизайнер Savchenko A.V.
 Сторінка web-дизайнера для замовленя послуг 


META-Ukraine Городоцька міська рада Site Banner www.rgorodok.km.ua